MENU

Jak darovat vzpomínky kreativně? Dárkový poukaz, fotoknihy, fotokalendáře atd., jsou evergreenem, pokud chcete ale přijít s něčím neotřelým, připravila jsem si pro vás pár tipů. Pokud se do některého z nich pustíte, dejte mi vědět, pošlete mi fotku, jak to dopadlo, označte mě na instagramu @martina_kovarova, ráda vás nasdílím! 🙂

age-today-rekonstrukce-barevni-fotek-originalni-foto-darky

Oživení starých fotografií

Asi si umíte představit tu radost, když jsme babičce nechali vylepšit a nabarvit fotky z její svatby nebo fotku maminky, kterou předtím viděla v rozlišení maximálně o velikosti kapesní peněženky. :) Nový kabát starým fotografiím dává v mém okolí třeba Martin Říbek - můžete ho sledovat na jeho IG účtu, přidávám odkaz:

rodinne-video-lubos-konecny-forpix-videography-rodinne-foceni-originalni-darek-darkovy-poukaz

Rodinné nebo lovestory video

Fotky má každý, ale na videu se (nebo svou rodinu) jen tak nevidíte. Vzpomínky najednou dostávají úplně nový rozměr, když můžete slyšet hlas, vidět, jak se ten druhý šklebí a jak prcek roztomile cupitá. Co třeba pro něj nahrát krátký vzkaz, který si poslechne, až bude velkej? A koho jiného bych vám na to mohla doporučit než mého přítele Luboše Konečného (aka Forpix), kterého sice možná znáte ze svateb, ale poslední dobou se pouští i do takových milých rodinných setkání. :)

human-eye-fotografie-lidského-oka-duhovky-www.jakubstepan.com-13

Focení očí

Tohle focení vám opravdu otevře oči! :) Fotograf Kuba Štěpán kdysi rozjel projekt HUMAN EYE a díky tomu si u něj můžete nechat vyfotit oči - zblízka, na makro, zkrátka tak, jak jste svoje okno do duše ještě asi nikdy neviděli.

Foto: Jakub Štěpán | jakubstepan.com

Fotografie na dřevo

A konečně tip pro všechny hipstery, kteří milují dřevo. Znáte tu svěží vůni, kdy si přinesete do bytu nový nábytek a rozvoní se to kolem vás jako v tom nejpohádkovějším lese? Tak stejně tak si to užívám kdykoliv, když mi přijde zásilka s fotografií na dřevě - takhle krásně je opracovává Zdenda Odstrčilík a odkaz na jeho práci vám dávám tu:

originalni-foto-darek-marketa-novak-tematicke-foceni-se-zviraty

Tématické focení se zvířaty

Stylizovanému focení se zvířaty se u nás věnuje třeba skvělá Marketa Novak. Není to tedy jenom o úžasných vzpomínkách, které vám zůstanou v podobě fotek, ale jdete si také především pro zážitek. Kdy jindy můžete pózovat třeba s vlkem nebo liškou? Market fotkám dokáže vdechnout naprosto mystickou atmosféru, která je zároveň jejím nezaměnitelným rukopisem.

Foto: Marketa Novak | marketanovak.cz

rodinne-foceni-pred-po-nekolika-letech

Rodinná fotografie po několika letech

To může být zábava! :) Pošlete svému fotografovi několik fotek z dětství, které byste rádi napodobili, převraťte skříně s oblečením vzhůru nohama a vylaďte outfit. Fajn zážitek, se kterým pobavíte.

Foto: Bored Panda

Focení jako překvapení

...aniž by o tom ten druhý tušil! Přiveďte ho na předem domluvené místo a použijte moment překvapení jako dárek. Jednou jsem takhle byla jako překvapení na rodinné oslavě a bylo to boží! :)

Kniha Země Altairu

Pokud máte doma knižního fanouška, fanouška fantasy příběhů nebo výpravných fotek, fotografka Jana Pechlátová vypráví příběh proložený jejími tématickými fotografiemi.

Foto: Jana Pechlátová | photography-pechlatova.com

charitativni-kalendar-cesta-domu-originalni-darky

Charitativní kalendáře pro dobrou věc

Můžete rozdat horu radosti, ať už těm, kterým peníze putují nebo těm, kteří si ho vystaví na zeď. Tuhle přidanou hodnotu má každý rád. :) Takových charitativních kalendářů je spousta, dávám tip na jeden z mnoha:

Foto: charitativnikalendar.cz

A co vše se dá vyrobit?

originalni-foto-darky-jak-vyrobit-foto-kostku-photo-cube-kreativni-darky

Rozkládací foto kostka (Photo Cube)

Rádi vyrábíte? Mám tu tip č. 1. Budete k tomu potřebovat několik dřevěných kostiček a pár vytištěných fotek. Víc už vám napoví následující video - jen se do toho moc nezamotejte!

originalni-foto-darky-jak-vyrobit-scrapbook-kreativni-darky

Scrapbook

Společná dovolená, zážitky? Pro pokročilejší kreativní duše tu je Scrapbook. Můžete se samozřejmě vyřádit jak je libo, nicméně nejlepší na takové knize je to, že i když tam nebude vše podle dokonalých linií, dodává to knize krásný retro kouzlo. My sami s Lubou máme od začátku našeho vztahu jeden scrapbook, který si vždy jednou za 3 měsíce vyměníme a vlepíme do ní pár největších zážitků, které bychom si jednou, až tím budeme na starý kolena listovat, měli pamatovat. :)

originalni-foto-darky-rucne-vyrobene-diy-jak-vyrobit

2v1 rámeček harmonika

Budete potřebovat: 1 rámeček na fotky, tuhý papír a dvě vytištěné fotky. Je to hned! :)

3d-effekt-fotografie-tipy-na-foto-darky-jak-vyrobit-diy

3D fotka

Budete potřebovat: 1 rámeček na fotky, jednu fotografii hned několikrát vytištěnou, nůžky a trochu trpělivosti. Holky už vás navedou:

originalni-foto-darky-jak-vyrobit-diy-darky-rozkladaci-krabicka-s-prekvapenim-exploding-box

Exploding box (krabička s překvapením)

Můžete ji naplnit vzpomínkami, dárkovým poukazem, ale i malými drobnými dárky. :)

Napadá vás ještě něco, co by zde stálo za zmínku?

CLOSE