MENU

JAK TO PROBÍHÁ?

Co se hodí vědět ještě před focením?

Co na sebe?

Na společné (rodinné, párové) focení je fajn sladit především styl oblečení (elegantní/sportovní). Pokud můžete, volte spíše neutrální barvy (bílá, béžová, šedá, černá) a spíše barvy pastelové než výrazné a křiklavé. Vyvarujte se také velkým nápisům, které mohou působit rušivě. Na portrétní focení se nemusíte omezovat a vezměte s sebou více oblíbených kousků.

Vizáž, ano nebo ne?

Pokud nemáte zarytý styl líčení nebo chcete jen vyzkoušet něco jiného, práci vizážistek Lucky a Páti mohu vynachválit do nebes. Vizáž se samozřejmě podepíše také na vašem sebevědomí a tak i na výsledném focení. Pokud vizáž nezvažujete, nezapomeňte alespoň sjednotit pleť, upravit kadeře a přibalit kapesníček nebo matující papírky, které zkrotí lesknoucí se pleť.

Jak dlouho focení trvá?

Na focení si prosím vymezte asi hodinku svého času, pokud si vás bere do parády také slečna vizážistka, potom další hodinku navíc. O něco více se může protáhnout portrétní focení, které vyžaduje trochu více štelování a pózování, nejvíce pak focení boudoir nebo aktů.

Fotit venku nebo v ateliéru?

Pokud jste sami nebo v páru, můžete si vybrat. Obecně platí, že focení v exteriéru je ovšem uvolněnější, máme možnost se pohybovat, využívat vícero úhlů. Focení v ateliéru vyžaduje více štelování a přesouváme se především boudoir focení. Větší skupiny (rodiny) fotíme vždy venku.

Chtěli bychom i video, šlo by to?

Ano šlo, přítel je (svatební) kameraman a proto často tvoříme také společně. Můžete využít zvýhodněného balíčku krátkého rodinného/párového videa, kde získáte také 15 výsledných fotografií. Pro více info prosím koukněte do sekce CENÍK.

Jak se to má s platbou?

Pokud máte na plánu i jednu z našich slečen vizážistek, připravte si pro ně prosím částku v hotovosti. Za samotné focení lze zaplatit po uskutečnění, a to platbou na účet. Pokud preferujete platbu v hotovosti, připravte si částku za základní balíček prosím s sebou.

Může se za námi slečna vizážistka dostavit domů?

Ano, pokud bydlíte poblíž Litoměřic/Lovosic, vizážistka Páťa vás může přijet nalíčit také domů. Vizážistka Lucka působí ve svém kosmetickém salonu v centru Litoměřic, případně se jedna z nich dostaví také do ateliéru, pokud budeme fotit přímo tam.

Musíte zrušit termín?

I toto se někdy bohužel stává. Prosím, berte na vědomí, že termín držíme často i několik měsíců dopředu a je to pro nás velmi nešťastné, pokud přijde vniveč. Pokusíme se vám vyjít vstříc, ale také prosíme o respektování následujících pravidel. Pokud rušíte termín méně jak 24h předem, jedná se o závažný důvod a najdeme náhradní termín focení, žádné storno podmínky za termín nevyžaduji. Holky vizážistky si v tomto účtují 50% z domluvené částky. Prosím, respektujte, že je to pro ně také nešťastná situace a vyjděte jim vstříc. Pokud rušíme termín z důvodu špatného počasí a nemáme možnost přesunout focení např. k vám domů, pak samozřejmě najdeme jiné východisko.

Co se hodí vědět po focení?

A co bude teď?

Až se rozloučíme, mně čeká probrat veškeré nafocené fotografie a vytvoření vám náhledového alba, kde z několika desítek nafocených fotografií budete vybírat ty, které půjdou k finální úpravě. Ty pak upravím a zašlu vám je v soukromém online albu, kde si je můžete pohodlně stáhnout.

Kolik fotek můžeme vybrat?

Kolik chcete. V základním balíčku máte zahrnuto určitý počet fotografií (pro tuto informaci prosím koukněte do sekce CENÍK), každá další fotografie nad rámec balíčku je pak za 100 Kč / fotografii. Pokud byste vybrali více jak 30 fotek, 31. a každá další fotografie je pak za zvýhodněnou cenu 50 Kč / fotografii.

V jakém formátu fotografie dostaneme?

Fotografie vám odevzdám elektronickou formou - odkazem na online soukromé album, kde si je po přihlášení pod heslem stáhnete v originální velikosti a nejvyšší kvalitě, která je vhodná pro velkoformátový tisk. Ostatní nevybrané a neupravené fotografie v žádném formátu neposkytuji.

Doba dodání

Zpravidla na fotky čekáte v průměru 10 dnů, nejdéle pak 3 týdny. Pokud byste je potřebovali dodat rychleji, je možné se domluvit na expresním zpracování do 1-3 dnů podle potřeby za poplatek 500 Kč.

Poradíte, kde fotky tisknout?

Doporučuji www.kvalitnifotky.cz, kde můžete po vytvoření objednávky také využít slevového kódu "KOVAROVAMARTINA" a získáte tak 10% slevu. Můžete si být také jistí, že dostanete fotografie v odpovídajícím barevném profilu.

Tip: Volte matný papír a 0,5 cm bílý okraj - chrání fotografie před nehezkým ohmatáním a působí pěkně minimalisticky. :)

CLOSE